Zavřít
Hlavní nabídka
Další informace
Buď v kontaktu
 Společenská setkání - Společenská setkání

Otevřená zkouška PS Slezan

datum konání 12.9.2022 17:30 - 19:00

Organizátor: Kulturní a společenské středisko "Střelnice"

PS SLEZAN POŘÁDÁ “OTEVŘENOU ZKOUŠKU”!

Pěvecký sbor Slezan bude v pondělí 12. 9. 2022 pod záštitou  Kulturního a společenského střediska “Střelnice”  pořádat akci s názvem “Otevřená zkouška” .

Se začínající sezónou 2022/2023 se většina vzdělávacích a kulturních institucí rozhodla udělat všeobecně známý den otevřených dveří, aby ukázali svou činnost veřejnosti. A PS Slezan letos nezůstane pozadu! Své pomyslné dveře otevře všem zájemcům o sborové zpívání v pondělí 12. září 2022 od 17.30 v prostorách své zkušebny. Pondělní termín není náhodou, sbor zkouší každé pondělí od svého začátku, tedy neuvěřitelných 77 let!

Návštěvníci této akce budou moci vyzkoušet na vlastní kůži, co to je býti sborovým zpěvákem. Dá Vám pocítit atmosféru skvělého kolektivu i práce, které zpívání obnáší. Akce je určena pro zájemce o zpívání v našem sboru, ale i pro rodinné příslušníky nebo pro zvědavce, kteří si chtějí rozšířit své znalosti.

Na počátku akce proběhne klasická zkouška (cca 50 minut) s rozezpíváním, nácvikem skladeb i samotná interpretační práce. Díky tomu návštěvník uvidí a ucítí dynamiku sborového zpívání, bude se moci přidat a vyzkoušet si to na vlastní hlasivky.

Cílem celé akce je nejen ukázat, co sborový zpěv je, ale také pomoci zbavit ostychu ty, kteří přemýšlí, že by s námi začali zpívat. Vzhledem k tomu, jak velkou tradici má PS Slezan v Českém Těšíně a širokém okolí, tak bychom rádi tuto tradici udrželi i pro další generace.

Plakát k události Otevřená zkouška pěveckého sboru Slezan

Smíšený pěvecký sbor Slezan je součástí kulturního života města Český Těšín od roku 1945, kdy z iniciativy profesorského sboru Vyšší hospodářské školy byl při Slezské matici osvěty lidové Český Těšín obnoven pěvecký sbor Slezan, navazující na činnost prvorepublikového pěveckého sboru Před Těšínem. Sbor čítá okolo 45 členů a schází se každé pondělí v Kulturním a společenském středisku Střelnice Český Těšín, kde má také své zázemí. Pravidelně vystupuje na akcích města a svého blízkého okolí a má velmi bohatý i mimosborový život. Z posledního soutěžního zájezdu v Itálii na podzim roku 2019 si přivezl Stříbrné pásmo. Ve svém repertoáru má sbor jednak věci lidové, ke kterým má vzhledem ke své tradici velikou vazbu, ale i věcem duchovním. Nebrání se ani věcem moderním či populárnějším. Sbormistryní je Kamila Kurníková, klavíristkou pak Jarmila Žilková.

Místo konání Kulturní a společenské středisko "Střelnice" Hudební salónek
Čas konání 17:30 - 19:00

Kontakt

Kulturní a společenské středisko "Střelnice"
Střelniční 256/1
737 01 Český Těšín
Email: info@kassct.cz
tel.: (+420) 558 712 695
ID datové schránky: tniwg7f
IČ: 00417556
DIČ: CZ00417556

Parkování

je možné v areálu KaSS, přilehlých ulicích, či bezplatném parkovišti u nedaleké OC Billa a centrálním parkovišti u autobusového stanoviště.

logo: Operačního programu INTERREG V-A Česká republika – Polsko, programové období 2014 - 2020, spolufinancováno z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Těšínské Slezsko.
© 2022 Kassct.cz - Kulturní a společenské středisko "Střelnice", Střelniční 256/1, 737 01 Český Těšín Tel: (+420) 558 712 695 | frantisekpavlik.cz