Zavřít
Hlavní nabídka
Další informace
Buď v kontaktu
 Společenská setkání - Společenská setkání

Oldies party

datum konání 21.5.2022 - 22.5.2022 19:00 - 2:00

Hlavní sál: 200 Kč
Jazzklub: 150 Kč
Organizátor: Kulturní a společenské středisko "Střelnice"

Koupit vstupenku online (Jazzklub)

náhledový obrázek k akci oldies-party

 

Taneční skupina Externo slaví své jubileum prostřednictvím Oldies Party

Vznik taneční skupiny je datován k jaru 2012. Hlavní zakladatelka a bývalá vedoucí skupiny Magdaléna Fedorowiczová se tehdy s dalšími členy rozhodla založit uskupení věnující se zejména retro, muzikálovým a výrazovým tanců. Svůj název Externo si skupina nese díky pravidelné a dlouholeté externí spolupráci s Těšínským divadlem. Někteří členové totiž účinkovali či dosud účinkují v muzikálových inscenacích. Již od svého počátku působí skupina pod Kulturním a společenským střediskem Střelnice.

To, že skupina vydrží 10 let, zřejmě nikdo ze zakládajících členů neočekával. Během těchto let se ve skupině vystřídala spousta členů. Většina z nich často nastoupila do skupiny během středoškolských a ukončit spolupráci musela kvůli nástupu na vysokou školu nebo kvůli pracovních povinností.

Skupina vystoupila na mnoho společenských akcích, plesích, rodinných oslavách apod. I přesto, že se jedná o amatérskou taneční skupinu, stihla se mimo jiné zúčastnit soutěže HDC klubu v Praze, kde se v kategorii Show dance umístila na 2. místě. Také v Cieszyne na přehlídce Dance Cieszyn skupina obdržela Čestné uznání.

Taneční skupina Externo se během minulých let zaměřila především na charleston a electroswing. V roce 2020 se zapojila do celosvětového projektu “I charleston”. Natočila video “I charleston Český Těšín”, ve kterém tančí charleston na známých a frekventovaných místech Českého Těšína. Video je stále dostupné na sociálních sítích, sledovanost dosáhla téměř 10 000 zhlédnutí.

Díky Magdalény Fedorowiczové také prosluly pravidelně opakující se akce “Oldies Party”, které se pokaždé různorodě stylizovaly podle let či tématu. Pravidelně se na organizaci podílelo také Externo, které mimo jiné také přispělo vystoupením či výukou tance. V minulém roce se Oldies Party uskutečnila on-line přes sociální sítě.

Vzhledem k prvnímu kulatému jubileu se Externo rozhodlo obnovit tuto akci a při ní taktéž své narozeniny oslavit. Letošní narozeninová Oldies Party bude zaměřena na 40. – 90. léta. Uskuteční se 21. 5. 2022 v Kulturním a společenském středisku Střelnice, která je společně s TS Externo organizátorem akce. Po celý večer bude pouštět stylovou hudbu Rostislav Jež aneb DJ Xi-Xao, kromě tanečních vystoupení se můžete klasicky těšit na soutěž o nejlepší kostým, výuku tance a další zajímavý program. Celým večerem budou provázet členové taneční skupiny Jana Hollá a Petr Malyjurek.

Koupit vstupenku online (Jazzklub)

Místo konání Kulturní a společenské středisko "Střelnice" Hlavní sál
Čas konání 19:00 - 02:00 hodin

kontakt (zodpovědná osoba): Jana Czerniková, jana.czernikova@kassct.cz

Kontakt

Kulturní a společenské středisko "Střelnice"
Střelniční 256/1
737 01 Český Těšín
Email: info@kassct.cz
tel.: (+420) 558 712 695
ID datové schránky: tniwg7f
IČ: 00417556
DIČ: CZ00417556

Parkování

je možné v areálu KaSS, přilehlých ulicích, či bezplatném parkovišti u nedaleké OC Billa a centrálním parkovišti u autobusového stanoviště.

logo: Operačního programu INTERREG V-A Česká republika – Polsko, programové období 2014 - 2020, spolufinancováno z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Těšínské Slezsko.
© 2022 Kassct.cz - Kulturní a společenské středisko "Střelnice", Střelniční 256/1, 737 01 Český Těšín Tel: (+420) 558 712 695 | frantisekpavlik.cz