Zavřít
Hlavní nabídka
Činnosti KaSS
Buď v kontaktu
 Zájmové aktivity - Pilates

Pilates

datum konání 20.9.2019 - 30.6.2020 19:00 - 20:00

Kurzovné 120 Kč

Přijďte aktivně strávit páteční podvečer a zacvičit si PILATES s lektorkou Míšou!

Lekce probíhají pravidelně každý čtvrtek v 18:30 hodin v KaSS „Střelnice“. 

Pilates je speciální cvičební systém, který se soustřeďuje na zpevnění těla se zvláštním zřetelem na samotný střed těla (tzv. jádro), obnovuje správné držení těla, odstraňuje svalové disbalance, učí správnému dýchání, spojuje tělo a mysl. Tuto metodu tělesného cvičení vyvinul začátkem dvacátých let minulého století Joseph Pilates. Duševní a tělesné zdraví přirovnával ke spojitým nádobám; věřil, že spolu úzce souvisí a že cvičením lze vyléčit nemocné tělo.

Při cvičení je velmi důležité dodržovat několik pravidel, mezi které patří: koncentrace, dýchání, centrum těla, kontrola, preciznost, plynulost, izolace a rutina. Důležitá je nejen znalost těchto principů, ale i jejich vhodná aplikace. Jen díky tomu lze přeměnit nekoordinované a neurčité pohyby ve vysoce efektivní cvičení.

Správně prováděné cvičení zpevňuje zádové, břišní a hýžďové svalstvo, rozvíjí sílu, přispívá k vyšší flexibilitě, zlepšuje rovnováhu, koordinaci a snižuje stres. Zlepšuje držení celého těla, pomáhá při bolestech zad, je vhodnou prevencí před osteoporózou, osvědčuje se také jako doplňující cvičení k rehabilitacím.

Nezní to skvěle? To vše a mnohem více se naučíte s lektorkou Míšou.

Přihlašte se již dnes prostřednictvím formuláře níže.


Informace o lektorovi:

Bc. Michaela Sutorý


Místo konání Kulturní a společenské středisko "Střelnice" Hudební salónek
Každý čtvrtek v 18:30 hodin

kontakt (zodpovědná osoba): Mgr. Lenka Pivoňková
Koordinační, projektový a programový pracovník
lenka.pivonkova@kassct.cz

© 2020 Kassct.cz - Kulturní a společenské středisko "Střelnice", Střelniční 256/1, 737 01 Český Těšín Tel: (+420) 558 712 695 | frantisekpavlik.cz